přeskočit na obsah

Aktuality - LanCraft 2015 | LanCraft.cz

Aktuality

LanCraft

Pubquiz na LanCraftu

Jump30. 7. 2015 v 18:49

Program na LanCraftu bude vskutku rozmanitý. Kromě všeho co již bylo zmíněno se k tomu přidá i speciální týmová kvízová soutěž, která prověří znalosti každého, kdo se o ni pokusí.

Pubquiz má už za sebou spoustu "kvízových vystoupení" v různých hospodách nejen v Brně, ale i na jiných městech na Moravě. Svou premiéru bude mít i na LanCraftu.

Každý večer se bude Pubquiz konat na pódiu. Zúčastnit se bude moci kdokoliv, přičemž soutěž je určena pro dvoučlenné týmy. Odměnou pro vítěze budou poukázky na bar, které vám umožní na LanCraftu ušetřit nejednu korunu. Otázky se budou týkat oblasti LanCraftu jako takového, her které se na něm hrají i partnerů akce.

Více informací vám bude sděleno přimo na akci.

 

LanCraft

LanCraft store powered by CZC

MrKenny28. 7. 2015 v 13:18

Součástí LanCraftu je také stánek CZC, jednoho z hlavních prodejců elektroniky v Česku. V době konání LanCraftu můžete jak na místě, tak i na webových stránkách CZC nakoupit hry, herní vybavení, počítače a další podobné věci. Teď vám přínášíme souhrn těch nejzajímavějších slev. 

Už dříve jste se mohli dočíst, že během konání LanCraftu jsou všechny hry se slevou 20%. Není to ale jediná sleva, která vás na CZC.cz stánku čeká.

K dispozci toho totiž bude ve skutečnosti mnoho. Koupit si třeba bude možné herní sestavy LYNX Grunex se zvýhodněnou cenou od 18 999 Kč a herní sestavy Hal3000 MČR od 24 190 Kč. Jako další je 15% sleva na vybrané herní klávesnice, myši, podložky a sluchátka značky Razer, 400 Kč sleva na Playstation 4 s 1TB harddiskem, 20% na herní klávesnice, myši a sluchátka značky Logitech nebo slevy na výrobky Asus a telefony Sony. 

Kompletní seznam slev je k nahlédnutí zde, přímo na místě se pak budete moci vše dočíst v letáku, který obdržíte u vchodu nebo přímon stánku CZC.

LanCraft

Co vzít na LanCraft?

Jump21. 7. 2015 v 18:33

Přípravy na LanCraft 2015 jsou v plném proudu. Za 2 dny se otevřou brány lanpárty prvním účastníkům a těch bude opět požehnaně. Především pro ty, kteří pojedou na LanCraft poprvé, nemusí být uplně jasné co všechno si sebou vzít. Právě pro ty zde tak máme menší přehled.

Co si určitě vzít?

Nutností je pochopitelně PC s monitorem, notebook, popřípadě jakoukoliv jinou kalkulačku, na které rozjedete vaši hru a která má síťovou kartu. Nezapomínejte ani na vlastní periferie, tedy sluchátka, myš, klávesnici a pokud možno i podložku pod myš, jelikož stoly nejsou vždy kompatibilní se senzorem vašeho hlodavce. V případě že plánujete přespat v prostorách LanCraftu, je docela vhodné donést si spací potřeby, tedy spacák + nafukovačku/karimatku.

Nově je třeba si navíc vzít i síťový kabel. na minulých akcích jsme jediné spojení počítače se světem připravovali pro každého hráče my. Letošní akce ale bude mnohem větší a tak je již zařídit nedokážeme. Proto si každý hráč musí donést vlastní síťový kabel. Délka záleží od toho, kde sedíte. Switche budou umístěny uprostřed řad, přičemž pokud sedíte na kraji, budete potřebovat alespoň 10m UTP kabelu. Pokud nesedíte na kraji ale stejně jste na pochybách, platí 10m i pro vás.

UTP kabely budou přímo na akci ke koupi.

 • Průkaz totožnosti
 • PC
 • Monitor
 • vlastní periferie
 • síťový kabel (ideálně 10m)
 • spací ulity

P.S. Silně doporučujeme nestahovat na lanpárty torrenty, nepřinést si zavirované PC či provádět jinou podezřelou aktivitu na sítě. Nezapomínejte, že před námi se neschováte. :)

Co si vzít v případě zájmu?

Pokud bychom z nějakého nepochopitelného důvodu začali u hygieny, tak v prostorách LanCraftu budou pro návštěvníky k dispozici sprchy. Potřeby k využití tohoto zařízení jsou pak různé a závisí na stylu a chuti jednotlivce, tudíž zvažte sami.

Docela vhodné je promyslet si předem způsob stravování. Na místě bude k dispozici dobře vybavený bar, který kromě tradičních pochoutek nabídne i kvalitní pizzy. Pokud byste ale ani jednu z těchto možností nevyužili, máte možnost si přivést něco vlastního, či nakoupit něco v místních obchodech.

Co rozhodně nebrat?

Rozhodně nemá smysl brát prodlužky na elektřinu. Ty totiž budou k dispozici pro každého hráče. (od LC v roce 2012 se za prodlužky s přepěťovou ochranou střílí tak pozor). Poté se za každou cenu vyvarujte vlastních elektrospotřebičů. Kávovary, varné konvice či fény na vlasy nechte ve vlastním zájmu doma. Na LanCraftu je rovněž přísný zákaz pouštění hudby z reproduktorů, takže ani těmi si zbytečně nesnižujte obsah zavazadel.

 • Prodlužky na elektřinu
 • Elektrospotřebiče (varné konvice, mikrovlnky, fény a jiné zloděje elektřiny)
 • Reproduktory
LanCraft

MČR body na LanCraftu

MrKenny20. 7. 2015 v 20:45

LanCraft je největší LAN akce v Česku a stejně jako obvykle, i letos nebudou chybět na LanCraftu odměny v podobě bodů, které můžou rozhodnout o postopu na finále MČR. Body se budou rozdělovat ve všech hrách, které jsou součástí MČR, což jsou Counter-Strike: Global Offensive Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends League of Legends, Hearthstone: Heroes of WarCraft Hearthstone: Heroes of WarCraft a StarCraft II: Heart of the Swarm StarCraft II: Heart of the Swarm. Rozdělení bodů je v článku.

MČR body - banner
LanCraft

Představujeme LoL komentátory

Michals20. 7. 2015 v 12:12
LanCraft

Soutěž na Intel stánku o ceny za 14 000 Kč

Michals20. 7. 2015 v 01:08
LanCraft

Které dny budou nejzajímavější?

Jump19. 7. 2015 v 09:01

LanCraft se odehrává po dlouhé 4 dny. Většina lidí na něj jezdí vždy na celou dobu, ale jsou i tací, kteří jedou poprvé a váhají, na kolik dní. V této novince vám přiblížíme, na co se můžete v jednotlivé dny těšit...

Denní program na LC - banner

LanCraft

Beta key do hry Tom Clancy's Rainbow Six® Siege

MrKenny18. 7. 2015 v 19:39
LanCraft

Registrace na LC - aktuální informace

Michals18. 7. 2015 v 16:49

Týden před LanCraftem zájem hráčů vyrcholí. Velmi je to patrné u zástupců hry Counter Strike:GO, kde je nyní již přes 250 registrovaných hráčů. Registrace navíc stále probíhají a kromě toho oznamujeme, že posunujeme maximalní lhůtu pro odeslání plateb na LanCraft 2015.

Aktuální stav registrací na LC - banner

Platby předem jsou pro účastníky jednoznačně výhodnější a proto se není čemu divit, že je o ně zájem. Jak tomu tak bývá, většina věcí se řeší až na poslední chvíli a platby na LanCraft nejsou vyjímkou. Pokud tedy ještě stále budete platit, tak vězte, že poslední termín pro odeslání těchto plateb je 21. 7. Pokud odešlete platbu v tomto termínu, máme jistotu, že dorazí k nám včas.

Nejzazší termín pro odeslání plateb

 • 21.7.2015

I pokud ale nestihnete tento termín, můžete se stále akce zúčastnit. Registrace totiž budou možné i přímo na místě. V případě dotazů nás informujte na email informace@lancraft.cz.

Navýšení slotů pro CS: GO

Velký zájem hry CS: GO rovněž neušel našemu zájmu. Další zprávou tedy je, že pro potřeby CS:GO jsou tak od nynějška vyhrazeny i řady 12 a 13. Zarezervovaná místa tak narůstají z 24 na 32 týmových slotů. V případě potřeby budou samozřejmě prostory dále rozšířeny.

Pro případ zaplnění dalšího zaplnění míst v dalších hrách máme připravených dalších 80 míst, která přidělíme jednotlivým hrám dle potřeby.

Hearthstone: Heroes of WarCraft

Nejlepší HS hráči na LC obdrží body do Mistrovství světa

Michals17. 7. 2015 v 17:32

LanCraft 2015 bude nejen největší BYOC akcí minimálně za posledních 10 let u nás, ale bude hostit zároveň i největší Hearthstone turnaje v byť krátké, ale bohaté historii této hry u nás. Jestli jste si ale mysleli, že už to lepší být nemůže, tak jste na omylu. Hearthstone turnaj na letošním LanCraftu bude totiž zařazen i do bodování 2015 Hearthstone World Championship, oficiálního Mistrovství světa v Hearthstonu.

Turnaj tak bude mít dosah i do zahraničí. 2015 Hearthstone World Championship je totiž bez pochyby jednou z nejdůležitějších událostí z prostředí tohoto karetního gamingu. Hrát se v tomto mistrovství bude vskutku o hodně a ačkoliv šance na to dostat se mezi nejlepší světovou šestnáctku nejsou pro tuzemské hráče příliš vysoké, už jen sama možnost o tuto šanci zabojovat je obrovskou příležitostí.

HWC2015_FinalsPrizeInfo_HS_Lightbox_CK_500x313.jpg

Cesta mezi TOP16 je ale poměrně dlouhá a nejprve je třeba se prodrat různými kvalifikacemi. Podrobné informace jsou k nalezení na oficiální stránce mistrovství.

Co se týče samotné rozdělení bodů, tak to je následující:

 • 1. místo - 10 bodů
 • 2. místo - 5 bodů
 • 3./4. místo - 1 bod
strana1234...8
© 2005-2023 LanCraft®English by Radowan, slambik and BabyTosscode & design sKopheKNahoru