přeskočit na obsah

Aktuality - MSI LanCraft Spring 2011 | LanCraft.cz

Aktuality

StarCraft II: Wings of Liberty

Shrnutí od Hitpointu

sKopheK29. 4. 2011 v 17:02

Necelé tři týdny po skončení devatenáctého LanCraftu vyšel tým zpravodajského portálu Hitpoint ze střižny, aby světu představil pětiminutový videoklip, který shrnuje dění na první letošní tradiční LAN party ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Autoři se zaměřili především na průběh turnaje ve StarCraftu II a jeho hráče, za zhlednutí však stojí i pokud fandíte spíše jiným hrám.

Další videa nejen z této akce pěkně na jednom místě jsou k vidění na YouTube kanále LanCraftu. Pokud jste narazili na klip, který nám v kolekci chybí, neváhejte se o něj s námi podělit - učinit tak můžete v komentářích.

LanCraft

Ohlasy účastníku

sKopheK13. 4. 2011 v 22:19

První letošní LanCraft je za námi a nadchází čas na hodnocení samotných účastníků akce. V rychlosti jsem se zeptal jak organizátorů, tak hráčů, ale nezapomněl jsem ani na diváky, na jejich nejlepší a nejhorší zážitky z minulého víkendu.

eSuba.Lopata (hráč)

"Super akce, skvělá organizace, dobré prostředí... není téměř nic, co by se dalo vytknout. Jediný drobný nedostatek byly studené párky první den v noci, ale to je opravdu maličkost :) . Už teď se těším na LanCraft Summer."

AM.Murdoc (komentátor StarCraftu II)

"Kladných zážitků bylo za celý LanCraft plno, ale za ten NEJ bych asi považoval, když v semifinále WB porazil na streamu Rikytan Tarsona. Nešlo jen o to, že to bylo konečně moje oblíbené TvT, ale hlavně horní balkón, kde byl stream vysílán na plátno, najednou ožil a troufnu si říct, že celý hlavní sál slyšel jejich potlesk. Měl sem úplně husí kůží z toho a navíc radost, že se na to plátno teda někdo dívá :D . Záporných zážitků bylo taky bohužel dost, ne skrz samotný LanCraft, spíše skrz naše podcenění a nepřipravenost na streamování z takové akce. Akce byla hrozně EPICKÁ, byl to můj první LanCraft a vlastně první větší lanka a byl sem zaskočen snad úplně vším od obřích a moderních prostorů (čekal sem starou oprýskanou tělocvičnu), přes organizaci, až po samotný turnaj, kde, pokud jsem si všiml, vše probíhalo bez problému. Doporučuji všem (hráčům i nehráčům) přijet na další LanCraft, protože pokud žijete hraním, tak právě lanky jsou takové jsou nejvíc EPIC, no..."

Cracked.Phoenka (hráč)

"Když vynechám setkání s klanovými kolegy, tak byl nejlepší zážitek asi streaming Rikytanových her, když to nandal Tarsonovi, protože tam jsem cítil tu pravou společnou skupinovou radost z českýho vítězství. Nejzápornějším zážitkem byla neděle, protože jen co jsem se probudil, tak už to končilo, polovina lidí pryč... to nebyla taková ta neděle, kdy se ještě do 12 dohrává... Celkově super akce, Jump vycházel jako obvykle ve všem a všem vstříc, kromě jednoho výpadku (ale jen naší řady) technika super, doprovodný věci jako laser game, dancing pads atd. taky."

slambik (redaktor portálu dasnet)

"Dotaři se znovu sešli na jednom místě a poměřili mezi sebou síly, videl jsem lidi, které jsem videt chtěl a nakouknul jsem trochu do zákulisí LanCraftu :-) . Vadilo mi horko v DotA hale a že nebylo plátno vyhrazené jen pro Dotu. Celkové pocity z akce jsou velmi dobré, kdo si chtěl najít svou zábavu, tak si ji našel a mohl se bavit dle libosti."

eSuba.Pigi (admin turnajů ve StarCraftu II)

"Nejkladnější zážitek je určtě samotná akce, která byla prakticky bez problémů a zůčastnilo se jí spousta lidí. Nejzápornější pak odklízení tun odpadků po akci :) . Celkově bych zhodnotil LanCraft Spring 2011 jako velký úspěch, kdy všichni makali, jak jen to šlo, aby se hráčům co nejvíce zpříjemnil pobyt a turnaje plynuly bez zadrhnutí. Prostě povedená LAN, jak má být."

eE-Buckfast (hráč)

"Nelíbilo se mi stravování, ubytování/spaní celkově, pro abstinenty skoro nemožnost jiné zábavy než u kompu a taky to, že to nebyla sc only lanka. Naopak mě příjemně překvapil kulturák, fakt super prostor, jen to spaní nebylo dořešený.
Taky mě potěšilo, že se sešlo hodně lidí, a do budoucna určitě sc komunita bude díky takovým akcím jen prosperovat ;) ."

MichalS (redaktor PLAYzone)

"Nejkladnějším zážitkem bylo, že jsem poznal velkou spoustu lidí ze scény. V hlavě mi určitě navždy zůstane moment, kdy Rikytan porazil Tarsona a u plátna to všichni hlasitě ocenili. Asi nejhorší bylo závěrečné uklízení, když jsme s Pigim odnášeli do schodů stoly a další věci a pak jsem se belhal na vlak :-) . Jinak to byl pro mě první LanCraft, takže nemůžu moc soudit, ale organizačně neměla akce chybu. Jediné, co bych vytknul, byly streamy, které se kazily, ať už po technické stránce, nebo kvůli lidskému faktoru. Každopádně se LanCraft nedá hodnotit jinak než jako úspěch."

eSuba.w0nder (hráč)

"Líbilo se mi pěkné prostředí vzrekonstruované budově, dobré zázemí. Pohodová atmosféra s perfektnímalidma kolem.  Naopak mi vadilo zdlouhavé čekání v turnajích, které ještěmaximalizovalo únavu. Možná bych navrhoval přesný harmonogram projednotlivá kola. Mám rád párky v rohlíku, ale na LanCraftu se nedalyjíst, protože byly studené :) ."

The._.One (admin sítě)

"Nejkladnější zážitek je určitě laser game mezi dvěma mosty na kolejích, když nás v noci vyděsil projíždějící vlak. Nejzápornější byl asi jak se mě po páte někdo z účastníků ptal, zda nemám pastu na chladič od procesoru. Myslím, že akce se povedla, což dokazuje, že se nebojíme velké výzvy a dokážem ji zvládnout."

M.N.K. (divák)

"Super akce pro hráče, kde můžou poznat osobně lidi, co potkávají jenom na netu a celkově si užít atmosféru lanparty. Pokud se do příště ještě trochu zapracuje na streamu, tak bych ji vřele doporučil i návštěvníkům ;) . Nejzápornějším zážitkem pro mě byla návštěva místní hospůdky Ego. Název již vypovídal o nátuře místního pana hostinského... Nejkladněji shedávám celkovou připravenost a zázemí celé akce, prostorné herní haly, stream, doprovodné facility, bar na mistě..."

nEph.Striker (hráč)

"LanCraft je celej super, takže najít nejkladnější zážitek, to je těžký. Nejzápornější snad jen vyhlášení 2v2 turnaje v neděli ráno, když už tam nikdo nebyl. Stejně jako předchozí akce byla i tato skvělá.Organizátoři odváděli dobrou práci, i když sem tam se chybička vloudila,ale tomu nelze dávat až tak velkou pozornost."

milda (admin turnajů v Counter-Strike)

"Unavené nedělní ráno a cesta domů po noci za barem byly asi nejhorší zážitky, naopak za nejkladnejší považuji nadšené diváky u komentovaných zapasů StarCraftu II. I když ne vše vyšlo podle plánu, byl jarní LanCraft zase o kus lepší než ten minulý. Za to patří dík nejen Jumpovi a jeho organizačním schopnostem, ale i všem, kteří naplňují vizi největší české LANky. Už teď se těším na horkou letní (LAN) party."

A jaké byly vaše zážitky z LanCraftu? Chcete pochválit organizátory, nebo jim naopak něco vytknout? Můžete tak učinit v komentářích pod touto novinkou.

LanCraft

Výsledky turnajů

sKopheK10. 4. 2011 v 12:07

MSI LanCraft Spring 2011 právě oficiálně uzavřel své brány a rozloučil se s posledními návštěvníky. Organizátory čeká ještě nepříliš populární balení a často dlouhá cesta domů - tu však mají před sebou i hráči, kterých se o tomto víkendu ve Starém Městě sešlo více než 300. Kromě tří hlavních her se účastníci mohli odreagovat mnoha způsoby, každý podle svého gusta. Po půlnoci ze soboty na neděli proběhlo v hlavním sále vyhlášení výsledků turnajů, jež probíhaly po celou dobu konání akce. Pojďme si zrekapitulovat výsledky tří hlavních klání.

Counter-Strike 1.6 Counter-Strike 1.6

 1. czech eSuba
 2. czech Cracked Gamers
 3. czech FeW GamerS

detaily turnaje

Defense of the Ancients Defense of the Ancients

 1. slovakia SGC
 2. czech CA
 3. slovakia Infernity

detaily turnaje

StarCraft II

 1. poland M.Tarson
 2. poland mouz.MaNa
 3. czech Prae.Rikytan

detaily turnaje

LanCraft

Servery pro Vás

The._.One9. 4. 2011 v 10:08

Na síti jsme pro Vás spustili komunikační servery!!


Pro Ventrilo ve verzi 3.0.5 využijte tyto údaje: IP: 10.0.3.140 a port: 3784
Pro TeamSpeak ve verzi 3 využijte tyto údaje: IP: 10.0.3.140 a port: 9987

Admini MartyFox/The._.One


Dále je funkční DC++ hub přes, který je možné jednoduše sdílet Vaše soubory přímo po síti! Pro připojení využijte jakéhokoliv DC++ klienta. Hub naleznete pod adresou: 10.0.3.140:4111 !!! Příjemnou zábavu!

LanCraft

Přípravy vrcholí

sKopheK7. 4. 2011 v 19:35

Za necelý den se začnou sjíždět hráči ze všech koutů Česka, ale i některých částí Slovenska, Polska a Maďarska, aby se na MSI LanCraft Springu 2011 sešli se svými kamarády a známými z online prostředí. Již v tuto chvíli je však na místě konání ve Starém Městě u Uherského Hradiště část organizátorského týmu a chystá vše pro to, aby se téměř tři stovky účastníků měli následující víkend jako v bavlnce.

Jeden z prvníchna místě je redaktor StarCraft II sekce na zpravodajském serveru PLAYzone.cz, který je zároveň hlavním mediálním partnerem celé akce. Michala S. jsem v rychlosti vyzpovídal a vy tak máte exkluzivní možnost přičichnout k atmosféře MSI LanCraft Springu 2011, který už doslova klepe na dveře.

Zdravím do hlavního sálu LanCraft Springu. Jak to na místě vypadá?

Čau, čau. Tak v hlavním sálu to zatím vypadá jako na staveništi. V některých sálech už sice jsou stoly i kabely, ale v jiných jsou pouze židle a holé stěny. Každopádně přípravy postupují rychle, takže vše bud tip ťop.

Kolik lidí se zhruba už v tuto dobu pohybuje v budově? Přijeli už i nějací hráči?

Tak kromě všemocného Jumpa, který mě před chvíli navštívil, je tu ještě asi 8 lidí. Kromě realizačního týmu tu nějací hráči už určitě jsou, ale nepodařilo se mi je až na výjimky identifikovat. Koho ovšem nelze přehlédnout ani přeslechnout, jsou Murdoc s Tučňákem, kteří komentují u jednoho monitoru eSuba KoTH.

Tito dva budou mít na starosti přímý přenos vybraných zápasů turnajů ve StarCraftu II po celou dobu konání akce. Ví se už, kde bude jejich komentátorské stanoviště a zda se diváci na místě mohou těšit na promítání her na plátně přímo v budově?

Tak tohle je otázka spíš na Jumpa, protože mé vědomosti jsou strohé. Jelikož se Jump přesunuje rychleji než blink stalker, tak se mi ho pro zodpovězení této otázky zatím nepodařilo najít.

Na co se ty osobně těšíš nejvíc?

Na co? Spíš by bylo lehčí se zeptat, na co se netěším. Pomalu si říkám, jaké to asi bude, až se sem nahrne těch 240 lidí. Nejvíc se určitě těším na tu atmosféru. Těším se na hry, budou tu ti nejlepší od nás a několik velmi kvalitních hráčů ze zahraničí. Rovněž jsem zvědav na komentátory, doufám že je uvidím live v akci. A nakonec samozřejmě na všechny známé i neznámé tváře naší scény.

Co bys vzkázal všem, kteří stále váhají, zda mají LanCraft navštívit?

Není důvod váhat. Toto bude jedna z největších (osobně se nebojím říct největší) lan party u nás. Zážitek to bude jediněčný a dle mého názoru je cena vstupného pro diváka velmi malá. Lokalita je suprová a zázemí rovněž. Těžko se mi hledají důvody proč nejet. Pokud vás zajímá gaming, tak na této akci nesmíte chybět.

Za celý tým organizátorů se s vámi těším zítra, případně v sobotu dopoledne na viděnou. Pokud se akce nemůžete zúčastnit, máte možnost sledovat průběh turnajů buď zde na webu, nebo v některém z přímých přenosů.

LanCraft

Vyhrajte SHIFT 2 Unleashed

Jump5. 4. 2011 v 09:35
Shift 2

Nový závodní hit SHIFT 2 Unleashed čeká možná na vás!

 

Díky firmě EA máme pro vás připravenou další skvělou možnost, jak vyhrát nadupanou závodní hru. Podobně jako v minule novince, máme pro vás připravené další 2 série turnajů, jejichž vítězové si z LanCraftu odvezou SHIFT 2: Unleashed, ve verzi pro PC!

Obě série se skládají ze 4 kvalifikačních turnajů, jejichž vítězové si odnesou nejenom dárky od našich partnerů, ale také místo ve finálovém turnaji právě o SHIFT 2. Turnaje se budou hrát ve starším bratříčkovi - NFS: Hot Pursuit.

Turnaje se budou opět hrát na konzoli PS3 a jsou otevřeny pro všechny účastníky LanCraftu - hráče, i diváky.

LanCraft

Vyhrajte Crysis 2!

Jump4. 4. 2011 v 11:55

Crysis 2Ve spolupráci s firmou Electronic Arts jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát akční pecku Crysis 2 pro PC!

V rámci doprovodné zábavy se během LanCraftu se uskuteční turnaje na herní konzoli PS3 ve hře FIFA 2011. Vítězové 4 těchto turnajů se ve finálovém turnaji utkají právě o tuto herní pecku.

Aby toho nebylo málo, tento systém proběhne během MSI LanCraftu celkem 2x a pokaždé vítěz vyhraje Crysis 2.

Vítěz každé kvalifikace navíc vyhraje náhodně vybraný baliček, ve kterém budou dárky od všech našich partnerů. 

Turnaje budou přístupné všem účastníkům. Jak hráčům, tak divákům.

LanCraft

Ubytování během LanCraftu

Jump3. 4. 2011 v 14:05

Sháníte možnost ubytování / přespání ve Starém Městě během LanCraftu?

Na místě lanparty bude k dispozici všem účastníkům sleeping area. Samozřejmě zdarma. Pokud však chcete klidnější místo na přespání, rozhodně doporučuji navštívit některé z blízkých hotelů a co nejdříve si v něm rezervovat místo. Ve všech hotelech zbývá pár posledních míst:

Penzion Villa Rozárka:

 • Počet volných míst: 4 pokoje, každý pro 2 osoby
 • Vzdálenost: 300m

 Penzion Max:

 • Počet voných míst:  4 pokoje, každý pro 2 osoby
 • Vzdálenost: 700m
Volná místa jsou aktuální v dobu psaní této novinky.
 
Pokud sami víte o nějakém dalším ubytování, dejte nám zde v komentářích vědět. Pomůžete tím dalším účastníkům LanCraftu. 

 

StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft 2 eSuba 2v2 turnaj

Jump3. 4. 2011 v 12:32

Jako tradičně, i na tomto LanCraftu, se uskuteční 2v2 turnaj ve hře StarCraft 2.

Tento doprovodný turnaj, oproti jiným doprovodným turnajům, se liší tím, že má samostatné vstupné. Každý tým musí za účast zaplatit 100,- Kč (50,- Kč na hráče). Veškeré vybrané vstupné se následně rozdělí mezi nejlepší týmy.

Partnerem tohoto turnaje se stává tým eSuba, který věnuje do výher 500,- Kč. Vy se tak můžete těšit na StarCraft 2 eSuba 2v2 turnaj, který začne v pátek v 22:00.

Systém turnaje: FDE
Maplist: Terminus RE, Discort IV, Monlyth Ridge, Arid Wastes, Scorched Haven,Tarsonis Assault,Omega Sector
Počet účastníků: neomezen
Výhry: 500,- Kč + počet týmů x 100,- Kč

StarCraft II: Wings of Liberty

Registrace do SC2 opět otevřeny

Jump30. 3. 2011 v 18:43

Díky několika okolnostem se nám podařilo vyhradit další místa v BYOCu pro StarCraft 2 hráče! Pokud patříte mezi fanoušky této stále populárnější strategie a chcete se zúčastnit turnaje, který se na MSI LanCraftu uskuteční, ale i se zúčastnit první obrovské domácí lanparty letošního roku, máte poslední týden na registrace!

Jaké mají tedy StarCraft 2 hráči možnosti?

 1. Účast v BYOC aréně
  Účastník si přivezez svůj vlastní počítač, na kterém hraje po celou dobu lanparty
  Počet volných míst: 2
  Konec registrace: 6. 4. 2011
 2. Účast na sdílených počítačích
  Účastník hraje turnajové hry na námi připravených počítačích, které sdílí s dalšími hráči
  Počet volných míst: 10
  Konec registrace: 8. 4. 2011 (první den lanparty)
 3. Účast na sdílených počítačích v BYOCu
  Účastník hraje na počítači některého z hráčů, se kterým se na sdílení domuví.
  Počet volných míst: 1 na katdém domluveném počítači
  Konec registrace: 8. 4. 2011 (první den lanparty)

Cena za účast je u všech 3 variant totožná - 350,- Kč. Pokud budete platit vstupné az na místě, navyšuje se o 100,- Kč.

V tuto chvíli je na StarCraft 2 přihlášeno 74 hráčů, což přesahuje i většinu online turnajů! Podaří se nám dosáhnout 100 účastníků? Záleží na vás...

strana1234
© 2005-2023 LanCraft®English by Radowan, slambik and BabyTosscode & design sKopheKNahoru