přeskočit na obsah

Aktuality - LanCraft Summer 2014 | LanCraft.cz

Aktuality

LanCraft

100 a 1 důvod, proč jet na LanCraft

Jump6. 7. 2014 v 00:52

Spousta z vás už ví, že příští víkend se koná největší a nejznámější domácí LAN party s názvem LanCraft. Hearthstone jako herní novinka, která se těší stále větší a větší popularitě, si získal pozornost pořadatelů a s ní i místo mezi dalšími dvěma hrami, které LanCraft bude hostit.

Zaměřeno na hráče

Hry jsou pro hráče. A co by to bylo za počítačovou LAN párty, pokud by hráči nenašli pořádné uplatnění. Během LanCraftu se uskuteční hned několik turnajů v Hearthstonu. Největší pozornost bude směřována na hlavní turnaj, ve kterém se hraje o ceny za téměř 18.000 Kč.

Hlavní turnaj začne v pátek v 9 hodin ráno a vygraduje v sobotu od 14 hodin, kdy se začnou hrát zápasy nejlepších 4 hráčů. A o co se bude hrát?

1. místo:

2. místo:

3. místo:

Turnaj se kompletně odehraje v BYOCU, případně na připravených MČR sestavách. Nejlepší 4 hráči si zahrají na podiu, kde následně převezmou svá ocenění

Tímto však turnajová aktivita na LanCraftu nekončí. Každý den se uskuteční doprovodné turnaje, kdy 1. místo bude vždy oceněné nějakou výhrou od partnerů LanCraftu. Kompletní harmonogram je samozřejmě k nahlédnutí.

Zaměřeno na diváky

LanCraftu se samozřejmě neúčastní jen přímí hráči. Desítky dalších hráčů se sjíždí z celé republiky, aby zakusili atmosféru i jako diváci. Je jasné, že ani oni se nesmí na LanCraftu nudit a i na ně čeká bohatý program, který je dokáže zabavit od začátku lanparty až do konce.

 

LanCraft

Lokální LanCraft Teamspeak

Michals3. 7. 2014 v 20:22

Týmová komunikace je důležitá a proto jsou komunikační programy nutnou záležitostí. Použití teamspeak serverů, které hostovány mimo LAN síť, ale mohou být na lance poměrně nekomfortní. Právě proto tak spouštíme lokální Teamspeak server pro účastníky naší lapárty.

Adresy:

StarCraft 2 - ts.lan.lancraft.cz:9987
Hearthstone - ts.lan.lancraft.cz:9989
DOTA 2 - ts.lan.lancraft.cz:9988

Na jednotlivých serverech je možné zakládat dočasné místnosti. V případě zájmu o permanentní kontaktujte admina své hry. Ve vlastním zájmu doporučujeme upřednostnit tyto lokální servery před těmi, které používáte normálně..

LanCraft

WildStar na LanCraftu jako dárek pro všechny

Jump3. 7. 2014 v 14:50

Znáte onlinové MMORP WildStar? 3. 6. spatřilo světlo onlinového světa v plné verzi. Z dílny NCSOFTu tak vyšla další hra, která bude nekompromisně soupeřit na poli těch her.

Wildstar

"WildStar™ v sobě spojuje skvěle stylizovanou grafiku s nejnovější technologií, což ve výsledku přináší mimořádně působivý vizuální zážitek. Děj se odehrává na tajemné cizí planetě, kde vás čeká divoké i záhadné dobrodružství mezi rozvalinami dávné civilizace – můžete hrát způsobem, jaký vám nejlépe vyhovuje, a zažít přitom spoustu napětí a zábavy ze zkoumání a objevování."

Ve spolupráci s dlouhodobým partnerem LanCraftu, společností Comgad, jsme pro vás připravili speciální WildStar soutěž.

Každý z účastníků LanCraft Summeru 2014 obdrží 7mi denní Guest Pass. Následně od nás dostanete za úkol dosáhnout během LanCraftu co nejdříve 20. levelu na libovolně zvolené postavě. Tři z vás, kteří levelu dosáhnou nejdříve (platí pouze po dobu konání LanCraftu), se mohou těšit na tyto dárky:

 • 1. místo: Plná hra WildStar, tričko WildStar, 30 denní kupón
 • 2. místo: Plná hra WildStar, tričko WildStar, 15 denní kupón
 • 3. místo: Plná hra WildStar, tričko WildStar

Pokud hráčů, kteří zvoleného levelu dosáhnout, bude více, budeme mít pro ně připraveny další dárky v podobě her, plakátů apod. V případě, že se 20. levelu nepodaří nikomu dosáhnout (přeci jenom, je to náročná challenge vyžadující i kooperaci více lidí), budou ceny rozdány hráčům s nejvyššími levely.

Důležité pravidlo: váš založený nick musí být ve formátu LCnick, tedy např. LCJump.

LanCraft

Co si všechno vzít na LanCraft?

Michals1. 7. 2014 v 20:42

Již zítra začnou přípravy na LanCraft Summer 2014 a o 24 hodin později se otevřou brány lanpárty prvním účastníkům. Těch bude opět požehnaně a volná místa mizí na poslední chvíli docela rychle. Především pro ty, kteří pojedou na LanCraft poprvé, nemusí být uplně jasné co všechno si sebou vzít. Právě pro ty zde tak máme menší přehled.

Co si určitě vzít?

Nutností je pochopitelně PC s monitorem, notebook, popřípadě jakoukoliv jinou kalkulačku, na které rozjedete vaši hru a která má síťovou kartu. Nezapomínejte ani na vlastní periferie, tedy sluchátka, myš, klávesnici a pokud možno i podložku pod myš, jelikož stoly nejsou vždy kompatibilní se senzorem vašeho hlodavce. V případě že plánujete přespat v prostorách LanCraftu, je docela vhodné donést si spací potřeby, tedy spacák + nafukovačku/karimatku.

 • PC
 • Monitor
 • vlastní periferie
 • spací ulity

P.S. Silně doporučujeme nestahovat na lanpárty torrenty, nepřinést si zavirované PC či provádět jinou podezřelou aktivitu na sítě. Nezapomínejte, že před námi se neschováte. :)

Co si vzít v případě zájmu?

Pokud bychom z nějakého nepochopitelného důvodu začali u hygieny, tak v prostorách LanCraftu jsou pro návštěvníky k dispozici sprchy. Potřeby k využití tohoto zařízení jsou pak různé a závisí na stylu a chuti jednotlivce, tudíž zvažte sami.

Docela vhodné je promyslet si předem způsob stravování. Na místě bude k dispozici dobře vybavený bar, který kromě tradičních pochoutek nabídne i kvalitní pizzy a stále je možnost objednávky obědů. Pokud byste ale jednu z těchto možností nevyužili, máte možnost si přivést něco vlastního, či nakoupit něco v místních obchodech (nejbližší je 50 metrů severně od místa konání.

Co rozhodně nebrat?

Rozhodně nemá smysl brát síťové kabely, resp. prodlužky na elektřinu. Obojí totiž bude k dispozici pro každého hráče. (od LC v roce 2012 se za prodlužky s přepěťovou ochranou střílí tak pozor). Poté se za každou cenu vyvarujte vlastních elektrospotřebičů. Kávovary, varné konvice či fény na vlasy nechte ve vlastním zájmu doma. Na LanCraftu je rovněž přísný zákaz pouštění hudby z reproduktorů, takže ani těmi si zbytečně nesnižujte obsah zavazadel.

 • Síťové kabely
 • Prodlužky na elektřinu
 • Elektrospotřebiče (varné konvice, mikrovlnky, fény a jiné zloděje elektřiny)
 • Reproduktory
LanCraft

Minotaur doráží na LanCraft!

Jump30. 6. 2014 v 00:00

Portál Minotaur.cz možná znáte. Na první pohled už ze samotného názvu na stránkách poznáte, že se jedná o online knihkupectví. Jenže, jak už to bývá, první zdání leckdy klame, stejně jako teď.

Minotaur banner

V nabídce Minotaura najdeme i jiné, mnohem zajímavější věci - sběratelské figurky, komiksy, deskové a karetní hry a další doplňky k hitům současnosti - hrám, filmům a seriálům. A protože právě těmito hity žijeme všichni, jsem velmi rád, že Minotaur rozšiřuje řady partnerů LanCraftu a nabídne účastníkům řadu svých produktů.

Na co se tedy můžete těšit? V prvé řadě to bude rozšíření koutku s deskovkami, konkrétně o hru Temné znamení. Dále na vás čekají soutěže o hrníčky s tématikou jednoho z top seriálu současnosti, Big Bang Theory. A soutěže na streamu? Tam budeme zase hrát o poukázky na nákup zdarma na Minotaurovi!

Bazinga hrneček

Nadšence světa WarCraftu pak jistě potěší možnost koupě figurek z tohoto úžasného světa.

LanCraft

Vyzkoušejte si E-BLUE

Jump29. 6. 2014 v 07:57

Na LC Summer bude připraven další herní koutek. Na několika noteboocích budou připojené herní periférie firmy E-BLUE (www.e-blue.cz), které si budete moci po celou dobu LanCraftu plně vyzkoušet.

e-blue banner

Klávesnice, myši, sluchátka s unikátními herními designy, včetně opravdu luxusního Iron-man setu. To vše E-BLUE nabízí. Navštivte tedy E-BLUE koutek mezi admin area a hlavním sálem, budou tam :) .

LanCraft

MČR bodování pro StarCraft 2 a Hearthstone turnaje

Michals28. 6. 2014 v 22:46

Gamingová sezóna roku 2014 je v plném proudu a s ním i MČR Tour, ze které na podzim vzejdou noví Mistři České republiky. Z toho důvodu získávají hráči ve všech podporovaných hrách MČR body, kterými se mohou na tuto událost kvalifikovat. Tyto body lze získat na mnoha tuzemských turnajích a jedním z nich bude i LanCraft Summer 2014.

MČR sestava
oficiální sestava pro MČR 2014

Ze tří her, které na aktuálním LanCraftu podporujeme, jsou do Mistrovství ČR 2014 zařazeny Hearthstone a StarCraft 2. Hráči těchto dvou her se tak mohou těšit na velkou porci MČR bodů, jelikož právě LanCraft je zařazen do nejvyšší bodované kategorie.

Jaké je tedy bodování pro hlavní StarCraft 2 a Hearthstone turnaj?

 • 1. místo - 100 bodů
 • 2. místo - 80 bodů
 • 3. místo - 60 bodů
 • 4. místo - 50 bodů
 • 5. - 6. místo - 40 bodů
 • 7. - 8. místo - 30 bodů
 • 9. - 12. místo - 20 bodů
 • 13. - 16. místo - 10 bodů
 • 17. - 24. místo - 5 bodů
 • 25. - 32. místo - 2 body

Počet bodovaných míst je tak poměrně velký. Důležitost turnaje z hlediska MČR Tour bude patrná i přímo v místě konání naší lanpárty. Na pódiu totiž budou ti nejlepší hrát na MČR sestavách, které nám zapujčil organizátor Mistrovství portál PLAYzone.

Podium 1velky sal

LanCraft

O co se bude hrát v Hearthstonu a StarCraftu?

Michals27. 6. 2014 v 18:45

Pouhý týden zbývá do startu prvního LanCraftu tohoto roku. Zatímco hráči Doty již nyní vědí, na co se v hlavním turnaji mohou těšit, zástupci 1v1 her StarCraftu 2 a Hearthstonu zatím tápali v nejistotě. Ne ovšem na dlouho, jelikož nyní tato nejistota končí.

Základním článkem prizepoolu pro všechny hry nadále zůstávají výhry v hotovosti. V každé hře se bude hrát o 10 000 Kč. V 1v1 hrách pak tuto částku téměř zdvojnásobí věcné ceny, které do turnajů věnovali naši partneři, konkrétně společnosti Itpas.cz a Comgad.

Ceny pro hlavní StarCraft 2 a Hearthstone turnaj

1. místo:

2. místo:

3. místo:

Celkově se tak ceny pohybují u hodnoty 18 000 korun, zájezd na Fujitsu Forum 2014 má pak cenu dalších 10 000 korun. O podrobnostech této speciální výhry, se můžete více dočíst v informativní newsce. Věříme, že i tyto ceny dají hráčům motivaci předvést co nejlepší výkony a že se bude na LanCraftu opět na co koukat.

LanCraft

Tony Bennett opět na LanCraftu

Jump27. 6. 2014 v 09:00

Každý správný progamer ví, že dodržovat pitný a stravovací režim je jedním z předpokladů pro vítězství. Návštěvníci LanCraftu si již zvykli na pravidelný přísun energických nápojů Shock a nutričně výživných a chutných pamlsků od firmy Tony Bennett.

 

Tato sestava se nemění ani na nadcházejícím LanCraftu Summer 2014 a jako každý rok se registrovaní hráči mohou těšit na dárkový balíček z výběrového sortimentu potravin - sušenky Walkers, müsli tyčinky Jordans,  čokolády Green & Black's a další. V nabídce se lze setkat s velkým výběrem dodnes ručně vyráběných delikates z Evropy i dalších kontinentů a samozřejmě bude na místě možnost si tyto a další výrobky zakoupit na baru.

LanCraft

SkillZone koutek

Jump26. 6. 2014 v 10:33

V loňském roce jsme přidali na LanCraft novinku - SkillZone koutek. Ve spolupráci s pražskou hernou SkillZone jsme připravili "chillout zónu", ve které se hráči i diváci mohli ve volných chvílích uvolnit u konzolí, tanečních a jiných pohybových her a často se tam sešlo několik desítek lidí v pozdních ranních hodinách, aby si společně dopřáli odpočinkové zábavy.

Kvůli velikému ohlasu z řád návštěvníků jsme se rozhodli rozšířit SkillZone koutek do větších prostor a připravit vám více možnosti pro zábavu a relax.

Co bude SkillZone koutek letos obsahovat?

 • PS4 Move s plátnem a Optoma projektorem
 • Xbox 360 konzole
 • Volné počítače na hraní
 • Křesla pro sezení
 • Vlastní bar

Na jaké hry se můžete těšit?

 • PC - Hearthstone, Heroes of the Storm Heroes of the Storm, WildStar, StarCraft 2 a další
 • Konzole - Bound by Flame, Rambo, Le Tour de France 2014, Zumba a další

Samozřejmostí jsou soutěže a turnaje v jednotlivých hrách, které ve SkillZone koutku budou probíhat téměř neustále. Připraveno pro vás máme spoustu dárku a výher, tak až budete mít chvíli volna, stavte se :) .

SkillZone koutek 1SkillZone koutek 2

strana1234
© 2005-2023 LanCraft®English by Radowan, slambik and BabyTosscode & design sKopheKNahoru